CLICK HERE FOR BLOGGER TEMPLATES AND MYSPACE LAYOUTS

2010/08/05

Spokane, USA, DKG Ühingu konverents

20.-24.juuli 2010
Osavõtjad: Anu ja Margarita
Ameerika loodenurgas Washingtoni osariigis asuv Spokane on kõige väiksem linn üldse, kus on toimunud maailmanäitus, Expo 74. Seda läbib pikim kiirtee Ameerikas I-90, mis viib Bostonisse välja. Spokane’i ümbruses on palju järvi (150) ja muidugi Spokane River. Maa on viljaks ja roheline. Taamal paistab Mount Rainier, kuhu 1890.aastal ronis esimene naine, 20 aastane kooliõpetaja ja ajakirjanik Fay Peak. Ilm Spokane’is oli mõnusalt soe ja päikeseline, kuigi enamus aja veetsime siiski konverentsikeskuses. Õnneks viis meie igapäevane tee Red Lion hotellist keskusesse läbi kauni pargi, mida elavdas Spokane River, haned ja sillad ning muidugi palju sportlikke inimesi ja muidu jalutajaid.
Konverentsi korraldas DKG Washingtoni Alpha Sigma State. Washingtoni liikmed tervitasid meid juba lennujaamas – tänu sireliõitega lillale paelakesele õlal oli võõrustajaid kogu konverentsi ajal kerge märgata ja vajadusel juhatust küsida. Konverents oli korraldatud professionaalselt ja huvitavalt. Informatsiooni kiiremaks levimiseks ilmus iga päev infoleht „Lilacs and Roses“.
Spokane’i konverents oli kindlasti ajalooline konverents, sest siin võeti vastu DKG konstitutsiooni parandused ja uuendused, mida oli üsna palju ja teenis kindlasti ühte peamistest ühingu eesmärkidest – liikuda edasi. Samuti oli valminud esimene Heritage III CD , mida on võimalik osta ka järgmisel konverentsil Saksamaal, Baden-Badenis. Ameerika konverentsidel valitakse ka alati uus DKG Rahvusvaheline president – ametist lahkuva Carolyn Rants’i asemele astus Dr Jensi Souders, Tennessee; Euroopa presidendi Birgit Svenssoni asemele astus paljudele meie liikmetele tuttav Kate York, Westerham, Kent, Inglismaa.
Konverentsi peaesineja , Austraalias elav kuulus psühholoog Amanda Gore, oli äärmiselt huvitav ja sisutihe ja mis tema puhul tavaline - ka väga lõbus ja vaimukas. Kahjuks on seda võimatu edasi anda, aga olen ka YouTube’s tema loengute videoklippe näinud. Oma ettekande lõpetas ta ühislauluga Monty Python’ist „Always look at the bright side of life..“
Konverentsi hariduspaneeli pani kokku Dr Sigrun Klara Hannesdottir Islandilt. Eesmärgiks oli näidata erinevaid tegevusi ja projekte, millega DGK liikmed eri maades tegelevad. Margarita ettekanne sellel paneelil võeti väga hästi vastu . See oli sisutihe ja huvitav mis tõestas veelkord, et eestlased võtavad asja põhjalikult ja oskavad kuulajaid köita. Ettekandjate hulgas oli veel Ria Bleeker, Holland, Anh-Dao Tran, Isand, Claudia Estrada, Guatemala.
Loomulikult korjasime Margaritaga uusi ideid ja nippe oma erialaseks tööks ja ühingu töö paremaks korraldamiseks nii töötubadest kui ka paljudelt vanadelt ja uutelt sõpradelt Ameerikast ja Euroopast.
Kui 22.augustil Merikese juures Laitses kohtume, siis küsin kindlasti teie kõigi käest: “Mis on parim asi mis sinuga on juhtunud sellest ajast kui me viimati nägime?“
Kirjutas ja fotod: Anu Joon

0 kommentaari: