Eile olin ma tark. Seepärast tahtsin muuta maailma. Täna olen ma arukas. Seepärast muudan iseennast.
Sri Chinmoy
Need tarkuseterad tervitasid meid, DKG -chapteri õdesid 29.jaanuaril 2011, vastavatud Keila Kooli nõupidamisteruumi tahvlil.
2011 aastal tähistab Keila oma hariduselu 320 aastapäeva. Järjepidev hariduselu saab siinmail alguse leeriõppest 17. saj lõpul. 1930 aastal valmib päris kooliks ehitatud maja, mis oli mõeldud vabadussõja monumendiks. 2010 detsembris avatakse Keila Kooli uus tähekjulise põhiplaaniga hoone, mille keskel on läbi nelja korruse kõrguv aatrium.
Hetkel on Keila Kool õpilaste arvu poolest suuruselt kolmas Eesti Vabariigis. Algkoolis 409, põhikoolis 889, gümnaasiumis 145 õpilast. Ühena vähestest, et mitte öelda ainsana pakub Keila Kool ka mittestatsionaarset õpet ehk õhtukooli võimalust 250 noorele. Samuti on kooli katuse all tugikeskus koos tasandusklassidega.
Majas on lisaks 21.sajandi vajadustele vastavate tehniliste lahendustega:
47 klassiruumi
250-kohaline aula koos kaasaegse heli- ja valgustehnikaga ning professionaalse teatri vajadustele vastava lavaga
80-kohaline auditoorium
black.box tüüpi filmiklass
raamatukogu ringikujulise aatriumile avaneva lugemissaaliga
koorilaulu harjutamiseks idaalne astmetega muusiklass
keemialabor
füüsikalabor
Koolis tegutseb õpilasaktiiv, kes aitab kaasa turvalise koolikeskonna jälgimisele, pakub tugiõpilaste süsteemi nooremate õppurite abistamiseks, uurib energiasäästu võimalusi. On loodud ka klassivanemate kogu.
Väljaehitamisel on läänetiivas asuv spordikompleks. Tulevikus leiab hoones oma kodu ka Keila Muusikakool ning Harju maakonna raamatukogu.
Käivituvad suunad on humanitaar- ja sotsiaalsuund, reaalsuund, ettevõtlus- ja rakendussuund.
Valikainetena pakutakse loodusfotograafiat, arvutigraafikat, riigikaitset, filosoofiat, turundust, karjääriõpetust, prantsuse, hispaania ja hiina keelt.
Gled-Airiin Saarsoo, meie oma õde, on selle kooli direktriss. Kasutanud ära oma eilset tarkust ehk eelnevat koolijuhi kogemust on ta muutnud Keila inimeste tänaseid võimalusi. Igaüks, kes natukenegi tahab, saab selles koolis võimaluse muuta iseennast.
Selles inspireerivas keskkonnas kuulasime-vaatasime ka Margit Timakovi Ameerika koolitusreisi muljeid.
Evelin Vaab, meie tulevane õde, näitas kätte teeotsa sisekujundusse.
Mida siis kokkuvõttes see päev andis? Andis teadmise, et kõik on võimalik, kui sa ise soovid ja tahad. Ja plaan peab alati tagataskus olema. Ja head kaaslased, õpetajad.
Margit Kariis
2011/02/08
Jaanuarikuine koosolek Keilas
Tellimine:
Postituse kommentaarid (Atom)
0 kommentaari:
Postita kommentaar