CLICK HERE FOR BLOGGER TEMPLATES AND MYSPACE LAYOUTS

2013/06/23

Piknik 15. juunil

On juba peaaegu traditsiooniks saanud, et kui suveajal ilm vähegi lubab, siis korra toimub Alpha piknik Rita aias. Nii ka seekord:15. juunil kogunes osa alfakaid (need, kes polnud väljamaal või päeva segi ajanud või redelist alla kukkunud hiljuti või koduste kohustustega hõivatud või lihtsalt teadmata kadunud, s.t. Rita kui outgoing State President, Anu kui incoming State President, Urve, Tiia E., Tiiu, Epp, Sirje ja Erika) koosolek-piknikule, kus seekord olid meil ka külalised, innovatiivsed naised MTÜst QUIN-Estonia (http://quinest.ee/).
1. Tänusõnad Ritale tema töö eest State President'ina
2. Külalistele ülevaade DKG Eesti tegemistest


3. QUIN-Est tutvustus: MTÜ president Anna-Mari Rannamäe, IT-daam Viivi Jokk ja energiaspetsialist Eha Pajumets rääkisid meile oma tööst naiste leiutiste tutvustamisel, nende äritegevuse alustamise toetamisel ja intellektuaalse omandi probleemide tutvustamisel maailmas. Parema pildi saamiseks vaadake Tallinna TV saadet 19. veebruarist 2013, mis loodetavasti avaneb siit: http://www.tallinnatv.eu/index.php?id=5481
Mõned võimalikest võtmesõnadest on KIWIE (inglise keele õpetajatele peaks meenutama ühte rollimängu Year 12 eksamilt), Lactobacillus Tere piimatoodetes, südamejuust, jalgratta naistesadul, Kärt Summataveti ehted, maasikaks kokkuvolditav poekott...





Kingituseks CD, millel  info intellektuaalsest omandist


4. Piknik ja vaba vestlus


5. Peale külaliste lahkumist koosolek: Ritalt ülevaade, miks jäi ära küllasõit Soome õdedele ja kuidas kulges Migrant Women projekti lõpureis Narva; Tiialt ülevaade Alpha rahalisest seisust, plaanide tegemine uueks aastaks... Rita aed kui võimalik piknikukoht võiks igal aastal korra päevakorda tulla:)


2013/06/17

Narva - kompaktne, sõbralik, roheline



Tartu Ülikooli Narva Kolledži külastus oli DKG Eesti projekti „Kunti ja kultuuriajaloo töövihik vene koolide X klassi õpilastele” viimane üritus. Jelena Rootamm-Valter, DKG mitteliikmena veel, on olnud projektis aktiivne osaleja ja tema väga põhjalik kahe päevane programm Narvas ja selle ümbruses oli kauniks „kirsiks” meie kaheaastasele tegutsemisele. 

Narva Kolledžit tutvustas ja tegi hoones ringkäigu kolledži õppejõud Maret. Maja fassaadis püüti säilitada kunagise Börsihoone väljanägemist. Seest on kolledž moodne avar õppehoone, kus lisaks tehniliselt hästivarustatud loenguruumidele on ka huvitava lahenduse ja pehmete suurte patjadega puhkenurk  üliõpilastele, terrass kauni vaatega Narva kindlusele, kaasaegne raamatukogu ning näituste ja ürituste korraldamiseks keskajahõnguline võlviline keldrikorrus. 

Peale ringkäiku leidis aset kohtumine meie õppevahendist huvitatutega. 
Anu Ariste tutvustas lühidalt nii Rahvusvahelist DKG Ühingut kui ka meie DKG Eesti organisatsiooni. Ise andis ülevaate projekti üritustest, koostööst erinevate vene koolide õpetajatega ja töövihiku saamisloost. Presentatsiooni lõpus kinkisime Narva Kolledži raamatukogule ühe eksemplari õpilase töövihikust ja õpetajaraamatu koos lisamaterjalidega. Jelena kinkis DKG liikmetele papist volditava Narva Raekoja hoone maketi.
Lõunat sõime restoran Zakorpatje, kus vägagi rahvuslikus miljöös pakuti külma borši ja erinevate täidistega vareenikuid. 
Teel Narva kindluse poole möödusime Narva Raekojast. Tuli jutuks, et Raekojas on imevahva papist näitus – „Narva 1930ndatel”. Loomulikult tahtsime seda näha ja milline üllatus, kui meister Fjodor Šantsõn ise oli kohal ja vastas lahkelt meie küsimustele. Kui imekaunis Narva oli oma 7 kirikuga, milledest järgi vaid kaks.
Narva kindluses toimus giidiga ekskursioon, mis läks üle linnaekskursiooniks ning lõppes kunstigalerii ekskursiooniga. Nägime ainukest eesti kooli, kus pidi õppima umbes 300 õpilast. Teised 8 kooli on venekeelsed. Kunstigaleriis oli Viktor Fedoseev'i isikunäituse „Lihtne ja keeruline” avamine. 
Õhtul jalutasime Jelenaga linna peal ja õhtustasime populaarses kohvikus Modern. 

Laupäeva hommik oli päikeseline ja sõitsime Narva-Jõesuusse. Peatusime Vabadussõja ausamba juures, siis Narva tanki juures, mis avati seal 1970 II maailmasõjas hukkunute mälestuseks ja mis on ainuke taoline memoriaalmälestis Eestis. Jelena näitas meile ka üsna räämas Narva-Jõesuu Kuursaalihoonet, jalutasime kunagi rajatud „soojas pargis” (põhiliselt lehtpuud) ja „külmas pargis” (okaspuud) ja kujutasime ette, kui uhked promenaadid seal kunagi võisid olla. Jõe kaldal viskasime pilgu umbes 500 meetri kaugusel olevale Venemaale. 
Narva-Jõesuu 7 km pikkune rannariba on imekaunis. Jalutasime paljajalu valgel rannaliival ja kõik lubasid sinna kord tagasi puhkama sõita. Tõesti väärt koht! Ja väga maitsvad söögid kohvikus Traffic.

Lahkusime Narvast väga meeldivate elamustega, Narva on kompaktne, roheline, sõbralik ja taksodes pole sisseistumistasu. Olime Jelenale suurte ettevalmistuste eest väga tänulikud.

Päev hiljem võttis minuga ühendust Kohtla-Järve Ahtme Gümnaasiumi õppealajuhataja ja kunstiõpetaja, kes soovis meie töövihiku oma kooli kasutusele võtta. Kui tore!

Rita



Album asub siin http://public.fotki.com/dkgeesti/narva/

2013/06/10

Minerva, suvi 2013