CLICK HERE FOR BLOGGER TEMPLATES AND MYSPACE LAYOUTS

2013/12/28

Jõulueelne külaskäik Pärnusse

Traditsiooniliselt käisid mõned meist  külas beetade jõulueelsel kokkusaamisel:
Brit Gammast ning Urve, Rita, Anu A. ja Erika Alphast.
Koht: Pärnu muuseum
Aeg: 14. detsember
Tegevuskava:
1) ekskursioon linnas mööda linna kunagiste kaitserajatiste bastionide asupaiku

Erika foto

Rita foto

Erika foto

Erika foto

2) Noarootsi gümnaasiumi õpilaste rootsikeelne Lucia-päevale pühendatud kontsert
Rita foto

3) tutvumine fantaasialinnaga Pärnu muuseumis (talvised rahvakalendri pühad läbi ajaloolisel Pärnumaal elanud kihnlaste, rannarootslaste, eestlaste ja venelaste pühadeehtes tubade ning 19. sajandi talu ja nõukodudeaegse toa)
                                   Erika foto
4) nostalgiline jõulukaartide näitus
5) Jõululõuna kaunite jõulusoovidega muuseumi kohvikus.
                              pildistas ettekandja
Kauneid pühi ja õnnelikku uut aastat:)


2013/12/09

Jõuluootus

Tänu Urve osavale tegutsemisele oli Alphal põnev advendihõnguline üritus EMTAs:
* orelimuusika Toomas Trassi esituses EMTA oreliklassi barokkorelil (improvisatsioonid oreli tutvustamiseks + Peeter Süda "Ave Maria")
* jõulumõtisklused isa Philippe Jourdain'ilt (alates jõulukommetest tema päritolukülas Baskimaal, lõpetades Ülemlaulu tsiteerimisega)
* vestlusring ja snäkid:)
Külalisteks olid peale eelmainitute veel mõningad Eesti Ühiskonnaõpetuse Õpetaje Seltsi liikmed eesotsas Heiki Haljasoruga, mitmed EMTA õppejõud, Helen Gammast, mitmed pereliikmed, ja tulevased Alpha liikmed Siiri ja Sirje.
Alphast kohal: Anu A., Tiia R., Jelena, Rita, Tiiu, Urve, Erika.
Kas ma unustasin kellegi ära?
Erika pildid:
1) Philippe Jourdain


2) Philippe Jourdain ja EMTA barokkorel

3) Toomas Trass ja EMTA barokkorel

4) EMTA barokkorel tiivad kinni

5) suur osa 7. detsembril EMTAs olnud seltskonnast

2013/10/23

Viinata viinakuu

19ndal viinakuu päeval kogunesid Alpha näitsikud Maarjamäe lossi juures, et end veidi Ajaloomuuseumis ajalooalaselt harida.


Tõmbenumbriks oli varsti lõppev näitus STIILNE DAAM, Soome juurtega Ameerika fotograafi Lady Ostapecki rõivakollektsioonist ja portreefotodest (leedi koduleht: http://www.ladyostapeck.com/), kelle enda foto oli küll paraku keldrikorrusel hämaras, aga see tegelikult sobis tema vanaaegse hägusa pehme stiiliga.
Eksponeeritud rõivad värskendasid teadmist, et iga uus on hästi ära unustatud vana...
Veel oli võimalik tutvuda:
1) lossi enda kirju ajalooga, millele viitab hästi see meeleolukas Evald Okase temperamaal-pannoo "Rahvaste sõprus" lossi suures saalis;
2) interaktiivse näitusega Eesti film 100, mis muuseas ka näitas ära, mitme lehma hind kulus mõnede tuntud Eesti filmide tegemiseks;
3) Eesti ajalooga (palju saale, vaatamist terveks päevaks või rohkemgi veel, iga kuu viimane neljapäev on kogu lossi sissepääs vaba, aga võtke asja rahulikult, paljude piltide ja muude eksponaatide juures puudub kirje, millega tegemist on). Mõned ajastud olid küll osaliselt pagendatud lossi taha, nagu Epp ja Evelin tuvastasid...
Maarjamäelt kulges tee Kadrioru tiigi äärde kohvik-restorani Katharinenthal (Suured tänud Katrinile soovitamast, nii on ta meiega vähemalt mõttes, kui füüsiliselt väljamaalt kohale tulla ei saa. Kes ei tea, millega tegemist, vaadake kodulehte: http://www.katharinenthal.ee/en/).
Joovastavaid jooke peale tee, kohvi ja mahla ei pruugitud. Kerget lõunasööki vürtsitas sümpaatne juristineiu Liiri Oja, kes rääkis meile oma USA-õppimiskogemusest ja nõuniku- ja õppejõutööst Eestis ja kes oli külas tänu sellele, et ta oma õpingute ajal DKGlt stipendiumi sai ilma, et meil oleks selleks vaja olnud midagi teha.

Tervitavad (vasakult) DKG Eesti president Anu, IT-guru Meeri (kes õnneks enam vähemalt käsipuudega treppe ei karda) ja Alpha juhatus koosseisus Erika, Tiiu ja Tiia (selle pildistas ettekandjaneiu).
Ülalolevate fotode autor Erika vabandab, et piltidel ei figureeri, aga tervitustega ühinevad ka teised kohalviibinud: Margit T., Õnne Gammast ja Siiri, potentsiaalne uusliige.


2013/10/18

MIWOC - Migrant Women: Integration through creativity

Projekt, milles DKG Eesti osales koos teiste Euroopa partneritega, on nüüdseks kõigi osalejate poolt kokku võetud ning tulemused on üles laetud projekti koordinaatori ARSAP - Impresa Sociale kodulehele.
Kes on huvitatud projekti põhjalikumast ülevaatest, siis palun tutvuge kogutud materjalidega siin:
MIWOC

2013/09/02

Pidu Vahemerelises lehtlas

Alpha augustikuine kokkusaamine esmaspäeval 19ndal toimus vihmahoogude vältimise tähe all ja esialgsest plaanist tunnike Tallinna Teletornis + piknik botaanikaaias + hariv jalutuskäik Metsakalmistul sai vahelduva ilma ja vähese osaluse tõttu veidi rohkem kui tund tutvumist Tallinna Teletroniga + piknik Botaanikaaia Austraalia ja Vahemeremaade hoones koos uue liikme vastuvõtuga.
Mis täpsemalt siis oli see, mida seltskond koosseisus Urve, Anu A., Epp, Tiiu, Erika, uus lige Jelena Rootamm-Valter (Tartu Ülikooli Narva Kolledži õppejõud) ja Jelena sõbrannast külaline Sirje Annik (Innove eesti keele C1 taseme eksami koostaja) nautisid?
Teletornist nähtav panoraam, mis on vapustav isegi vaatamata udule kesk- ja vanalinna kohal; isegi Lasnamäe paistis sellest kõrguselt roheline!; mõtlemapanev püsinäitus Eesti tippudest alates Arvo Pärdist ja lõpetades Teeme ära! projektiga; moekustnik Piret Samosoni fantastiline näitus "Tint ja Taevas" tiivulistest olenditest, kes siinkirjutajale Rorschachi testi tindiplekkidest tuletatud ulmelisi-unenäolisi olendeid meenutasid (millest võib lugeda muu hulgas siit: http://www.elu24.ee/1320886/galerii-moekunstnik-britt-samoson-naitab-tallinna-teletornis-tiivulisi-hapraid-olendeid ) + jalutuskäik Botaanikaaia suvelillekollektsioonis ja subtroopikamajas + piknik armsas lehtlas, mille päevale sobiva üllatusena Austraalia ja Vahemeremaade taimede vahelt leidsime.
Koduseid küpsetisi ja Tiiu tehtud mahla + inspireerivat vestust:)
Jelenale sai antud liikmestaatust kinnitav pin ja punane roos ja punaroosades toonides kaart - ilmselgelt on see kõige romantilisem paik, kus kedagi DKG Eesti liikmeks on vastu võetud.
Protokollilist: tulevaste plaanide hulka mahub nüüd võimaliku variandina ka õhupallisõit, jõuluda paiku peaks korraldama midagi muusikalist, ja 12. aprillil toimuva aastakonverentsi pealkirjaks saab How can a small country contribute to the world cultural heritage?
Tiiu tehtud pildid:
1) DKG Eesti President Anu Ariste õnnitleb Alpha uut liiget Jelena Rootamm-Valterit.
2) Vasakult: Alpha president Erika, DKG Eesti president Anu, Alpha liige alates 19. augustist 2013 Jelena Rootamm-Valter


2013/07/23

Beetadega rabas

Beetad käisid 18.-19. juulil väljasõidul Keava rabas ja selle ümbruskonnas. Vaid kaks alfakat leidsid nii aega kui tahtmist, et nendega koos matkata jms (Tiiu ja Erika).
Pikem tekst ja mõned pildid beetade blogis 22. juuli postituse all.
Loodetavasti sarnane üritus järgmisel suvel leiab veidi enam vastukaja...

Ameerika õed väisasid Tallinna

Jaanipäeva eel väisasid Eestit Delta Kappa Gamma õed Jan Ellen Shawgo ja Barbara oma abikaasadega Alpha Nu Chapter’st Libertyville’ist, Chicago põhjapoolsest äärelinnast Illinoisi osariigist. Minu kontakti olid nad saanud oma chapter’i õdedelt Teta Minuzzo'lt and Margaret Zaller’ilt, kes olid DKG Eesti organisatsiooni külalised pidulikul koosolekul vabaõhumuuseumis augustis 2011.

Külalised saabusid Tallinna ristlejal Emerald Princess kell 7 hommikul. Kõigepealt külastasime Viimsi vabaõhumuuseumi, kus parajasti ehitati suurt jaanilõket, mis oli ameeriklastele muljetavaldav. Edasi liikusime laulukaare alla, kus jutustasin neile meie laulvast revolutsioonist. Jalutasime Kadrioru pargis, külastasime presidendilossi roosiaeda ja Jaapani aeda.

Jan ja Barbara olid eriti huvitatud meie vanalinnast ja nii siirdusimegi Pikale tänavale.Külastasime Oleviste ja Pühavaimu kirikut, Raekoja platsi ja käisime vaateplatvormidel. Jan Elleni abikaasa tunnistas, et siiani oli ta arvanud, et 70-aastane maja on juba üsna vana hoone. Nüüdsest teab ta, et Eestis on 700-aastased hooned. Kuna külalised soovisid maitsta eesti toite, jätsin nad mõnulema traditsioonilist eesti köögikunsti austavasse restorani Estlander. Kui ma hiljem küsisin, kuidas eesti toit meeldis, siis peale lühikest pausi tuli vastus: „Interesting!’
 
 Ilm oli suurepärane ja oli väga meeldiv tuttavaks saada uute õdedega ookeani tagant. Järgmised külalised peaksid saabuma sügisel.




Tekst ja fotod: Rita

2013/06/23

Piknik 15. juunil

On juba peaaegu traditsiooniks saanud, et kui suveajal ilm vähegi lubab, siis korra toimub Alpha piknik Rita aias. Nii ka seekord:15. juunil kogunes osa alfakaid (need, kes polnud väljamaal või päeva segi ajanud või redelist alla kukkunud hiljuti või koduste kohustustega hõivatud või lihtsalt teadmata kadunud, s.t. Rita kui outgoing State President, Anu kui incoming State President, Urve, Tiia E., Tiiu, Epp, Sirje ja Erika) koosolek-piknikule, kus seekord olid meil ka külalised, innovatiivsed naised MTÜst QUIN-Estonia (http://quinest.ee/).
1. Tänusõnad Ritale tema töö eest State President'ina
2. Külalistele ülevaade DKG Eesti tegemistest


3. QUIN-Est tutvustus: MTÜ president Anna-Mari Rannamäe, IT-daam Viivi Jokk ja energiaspetsialist Eha Pajumets rääkisid meile oma tööst naiste leiutiste tutvustamisel, nende äritegevuse alustamise toetamisel ja intellektuaalse omandi probleemide tutvustamisel maailmas. Parema pildi saamiseks vaadake Tallinna TV saadet 19. veebruarist 2013, mis loodetavasti avaneb siit: http://www.tallinnatv.eu/index.php?id=5481
Mõned võimalikest võtmesõnadest on KIWIE (inglise keele õpetajatele peaks meenutama ühte rollimängu Year 12 eksamilt), Lactobacillus Tere piimatoodetes, südamejuust, jalgratta naistesadul, Kärt Summataveti ehted, maasikaks kokkuvolditav poekott...





Kingituseks CD, millel  info intellektuaalsest omandist


4. Piknik ja vaba vestlus


5. Peale külaliste lahkumist koosolek: Ritalt ülevaade, miks jäi ära küllasõit Soome õdedele ja kuidas kulges Migrant Women projekti lõpureis Narva; Tiialt ülevaade Alpha rahalisest seisust, plaanide tegemine uueks aastaks... Rita aed kui võimalik piknikukoht võiks igal aastal korra päevakorda tulla:)


2013/06/17

Narva - kompaktne, sõbralik, roheline



Tartu Ülikooli Narva Kolledži külastus oli DKG Eesti projekti „Kunti ja kultuuriajaloo töövihik vene koolide X klassi õpilastele” viimane üritus. Jelena Rootamm-Valter, DKG mitteliikmena veel, on olnud projektis aktiivne osaleja ja tema väga põhjalik kahe päevane programm Narvas ja selle ümbruses oli kauniks „kirsiks” meie kaheaastasele tegutsemisele. 

Narva Kolledžit tutvustas ja tegi hoones ringkäigu kolledži õppejõud Maret. Maja fassaadis püüti säilitada kunagise Börsihoone väljanägemist. Seest on kolledž moodne avar õppehoone, kus lisaks tehniliselt hästivarustatud loenguruumidele on ka huvitava lahenduse ja pehmete suurte patjadega puhkenurk  üliõpilastele, terrass kauni vaatega Narva kindlusele, kaasaegne raamatukogu ning näituste ja ürituste korraldamiseks keskajahõnguline võlviline keldrikorrus. 

Peale ringkäiku leidis aset kohtumine meie õppevahendist huvitatutega. 
Anu Ariste tutvustas lühidalt nii Rahvusvahelist DKG Ühingut kui ka meie DKG Eesti organisatsiooni. Ise andis ülevaate projekti üritustest, koostööst erinevate vene koolide õpetajatega ja töövihiku saamisloost. Presentatsiooni lõpus kinkisime Narva Kolledži raamatukogule ühe eksemplari õpilase töövihikust ja õpetajaraamatu koos lisamaterjalidega. Jelena kinkis DKG liikmetele papist volditava Narva Raekoja hoone maketi.
Lõunat sõime restoran Zakorpatje, kus vägagi rahvuslikus miljöös pakuti külma borši ja erinevate täidistega vareenikuid. 
Teel Narva kindluse poole möödusime Narva Raekojast. Tuli jutuks, et Raekojas on imevahva papist näitus – „Narva 1930ndatel”. Loomulikult tahtsime seda näha ja milline üllatus, kui meister Fjodor Šantsõn ise oli kohal ja vastas lahkelt meie küsimustele. Kui imekaunis Narva oli oma 7 kirikuga, milledest järgi vaid kaks.
Narva kindluses toimus giidiga ekskursioon, mis läks üle linnaekskursiooniks ning lõppes kunstigalerii ekskursiooniga. Nägime ainukest eesti kooli, kus pidi õppima umbes 300 õpilast. Teised 8 kooli on venekeelsed. Kunstigaleriis oli Viktor Fedoseev'i isikunäituse „Lihtne ja keeruline” avamine. 
Õhtul jalutasime Jelenaga linna peal ja õhtustasime populaarses kohvikus Modern. 

Laupäeva hommik oli päikeseline ja sõitsime Narva-Jõesuusse. Peatusime Vabadussõja ausamba juures, siis Narva tanki juures, mis avati seal 1970 II maailmasõjas hukkunute mälestuseks ja mis on ainuke taoline memoriaalmälestis Eestis. Jelena näitas meile ka üsna räämas Narva-Jõesuu Kuursaalihoonet, jalutasime kunagi rajatud „soojas pargis” (põhiliselt lehtpuud) ja „külmas pargis” (okaspuud) ja kujutasime ette, kui uhked promenaadid seal kunagi võisid olla. Jõe kaldal viskasime pilgu umbes 500 meetri kaugusel olevale Venemaale. 
Narva-Jõesuu 7 km pikkune rannariba on imekaunis. Jalutasime paljajalu valgel rannaliival ja kõik lubasid sinna kord tagasi puhkama sõita. Tõesti väärt koht! Ja väga maitsvad söögid kohvikus Traffic.

Lahkusime Narvast väga meeldivate elamustega, Narva on kompaktne, roheline, sõbralik ja taksodes pole sisseistumistasu. Olime Jelenale suurte ettevalmistuste eest väga tänulikud.

Päev hiljem võttis minuga ühendust Kohtla-Järve Ahtme Gümnaasiumi õppealajuhataja ja kunstiõpetaja, kes soovis meie töövihiku oma kooli kasutusele võtta. Kui tore!

Rita



Album asub siin http://public.fotki.com/dkgeesti/narva/

2013/06/10

Minerva, suvi 2013

2013/04/21

Tallinna loomaaias

Väike grupp Alfa esindajaid (Urve,  Evelin, Anu A., Anu J., Margit K., Tiia E., Tiiu ja Erika) ning 2 vahvat külalist-noormeest kogunesid aprillikuiseks koosolekuks laupäeval 20. aprillil Tallinna Loomaaeda (http://www.tallinnzoo.ee/), et tähistada saabuvat rahvusvahelist maa päeva (http://en.wikipedia.org/wiki/Earth_Day) ja kauaoodatud kevadet.
Taevataat soosis ettevõtmist ja varahommikune pilves vihmane ilm asendus päikesepaiste ja värske tuulega, nii et nii Chapteri jutud kui kirju koera söömine sai toimetatud välitingimustes. Põhjapanevaid otsuseid osalejate vähesuse tõttu vastu ei võetud. Loodame järgmisel üritusel suuremat osavõttu.
Eneseharimise eesmärgil tegime ringkäigu loomaaias koos loomaaiapedagoogi Pille Haabiga, kes meile peale loomaaia asukate tutvustamise ka loomaaia tulevikuplaandest ja loomaaias võimalikest koolitundidest rääkis.



Pildid tegi Tiiu.
Oli tore:)
P.S. Kerkis küsimus: kas hakata mõnele toredale loomakesele vaderiks, näiteks minikilpkonnale (see ei ole tema ametlik nimi)?


2013/04/18

MI.WO.C. seminar Tallinnas


5. ja 6. aprillil toimus Tallinnas rahvusvahelise Grundtvigi projekti MI.WO.C. – MIGRANT WOMEN: INTEGRATION THROUGH CREATIVITY raames järjekordne seminar, mille korraldamine oli seekord DKG Eesti kanda. Nimetatud projekti partnerid saabusid Itaaliast, Prantsusmaalt, Austriast, Saksamaalt, Rumeeniast ja Belgiast, kellest enamus on juba oma meetodeid eelnenud seminaridel  tutvustanud.
Seminari avas siiras ja meeldiv tervitus 21. Kooli noortelt lauljatelt ja pisikestelt kandlemängijatelt, kelle tublidust ja oskusi eriliselt kiideti.
Sisekaitse Akadeemia Migratsiooniuuringute Keskuse projektijuhid Helina Maasing ja Eva-Maria Asari esinesid ettekandega migratsiooni trendidest ja uusmigrantide lõimumisest Eestis.
Piret Tamme rääkis lähemalt grupitöö meetodist sotsiaalsete oskuste arendamisel ning Margarita Hanschmidt andis põhjaliku ülevaate meie tegemistest kogu Grundtvigi projekti raames, mis kulmineerus koostatud töövihikute üleandmisega vene koolide õpetajate esindajale Tamara Baciule.
Urve Läänemets tutvustas Sulev Valdmat Jaan Tõnissoni instituudist, kes esitas väga huvitava ettekande ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetamisest eesti keeles vene koolides ning jagas oma kogemusi.
Meeri Sild esitles erinevaid võimalusi presentatsioonide ja tööprogrammide koostamiseks internetikeskkonnas ning elava ja aktiivse osavõtu tekitas ka Ly Leedo poolt korraldatud eesti keele tund.
Meie partneritest said sõna Hrund Eysteinsdóttir (VHS Leer), kes samuti tutvustas projektitulemusi ja projekti koordinaator Elena Faggi (ARSAP), kes jagas informatsiooni suvel toimuva viimase seminari kohta.
Projektipartneritele tegime ekskursiooni Lennusadamas ja Vanalinnas ning nende tänusõnad ning head soovid said talletatud ka organisatsiooni külalisteraamatusse.

2013/04/01

Palju õnne aprillikuu sünnipäevalastele!

8. aprill- Tiiu (alfa)
9. aprill - Aive (alfa)
18. aprill- Ene (beeta)
29. aprill - Tiina (gamma)

2013/03/20

DKG eelkonverents

Margarita meenutused ja fotod konverentsieelsetest päevadest.
6. märts 2013
Fotode leiab numbrite järgi siit lingilt http://public.fotki.com/dkgeesti/pre-conference-2013/ Keskpäeval saabusid Tallinna Rahvusvahelise DKG Ühingu president Dr Beverly Helms ja kõneleja Dr Muriel O’Tuel. Vaatamata pikale reisile ei tundnud külalised väsimust, vaid vaimustusid lumisest Eestimaast. Külalisi Ameerikast võõrustan mina oma kodus. Mõni tund hiljem läksime Epuga lennujaama vastu DKG Euroopa regiooni direktorile Marika Heimbachile ja DKG Hollandi organisatsiooni liikmele Janny Kistemanile. Rõõmustasime taaskohtumise üle DKG õdedega, keda tunneme juba viis aastat. Õhtusöögiks kogunesime Kalamajas asuvasse kohvikusse Moon, mida iseloomustavad lihtsus, põhjamaine kargus ja kohaliku tooraine kasutamine. Mooni kodune õhkkond ja toit vaimustasid meid kõiki. Ühendasime käed sõpruse ja ühtekuuluvuse märgiks.,. Fotod: 016, 017, 019
7. märts 2013
Hommik algas Marika jaoks külaskäiguga 21. Kooli, kus tema võõrustaja Epp töötab inglise keele õpetajana. Lisaks tutvumisele kooliga kohtus Marika õpilastega nii inglise kui saksa keele tundides. Meie kohtusime Janny ja tema võõrustaja Marinaga minu pool, et minna koos Beverly ja Murieliga Kadrioru lossi. Kuna selle avamiseni oli veel aega, jõudsime heita pilgu ka meie ’Miamile ’- Pirita rannale. Kahjuks võtsid meid seal vastu kõle tuul ja külmunud meri. Jällegi olid külalised lummatud lõputust lumeväljast. Foto: 020
Meie järgmine peatus oli Kadriorg. Sealse lossi ja pargi laskis rajada Vene tsaar Peeter I 18. sajandil ja tsaarinna Jekaterina auks sai koht nime Kadriorg. Itaalia arhitekti Niccolo Michetti poolt projekteeritud barokkstiilis Kadrioru lossis imetlesime näitust kuulsa vene maalikunstniku Ilja Repini töödest, mis olid valminud tema Soome-perioodil. Foto: 022
Tunnise autosõidu kaugusel Tallinnast asub Kõue mõis, kuhu seejärel suundusime. Mõisa mainiti kroonikas juba 1241. aastal. 19. sajandi alguses oli Kõue mõis koduks maailmakuulsale maadeuurijale Otto von Kotzebuele. Alates 2007. aastast said mõisa omanikeks Eerik Niiles Kross ja Mary Jordan, kes on viinud seal ellu oma erakordsed ideed. Olime vapustatud mõisa fantaasiaküllasest sisekujundusest. Lõunasöök restoranis Kaheksa Jalga oli täielik elamus.
Fotod: 024, 025, 030, 032, 036, 037, 039
Päeva lõpetasime rahvusooperis Estonia, kus vaatasime Mark Twaini raamatu ainetel kirjutatud ooperit ’Prints ja kerjus’.
8. märts 2013
Päikesepaistelise naistepäeva hommiku muutsid eriliseks kollased ja punased tulbid Ameerika külalistele minu abikaasa poolt. Kell 11 kohtusime meie DKG õe Urvega, et tutvuda Tallinna vanalinnaga. Urve asjatundlike ja silmaringi avardavate selgituste saatel külastasime keskaegseid vaatamisväärsusi ning peatusime tassi kohvi ja kookide nautimiseks pealinna vanimas, 1864. aastast tegutsevas kohvikus Maiasmokk.
Fotod: 042, 043, 046
Kella 3-ks pealelõunal olime kutsutud USA saatkonda Tallinnas, kus meid võtsid vastu USA suursaadik Eestis Mr Jeffrey D. Levine, saatkonna ajutine asjur Mr Robert Gilchrist, avalike suhete osakonnast Ms Alison ja meie DKG õde Tiiu Vitsut. Elava keskustelu käigus said meie külalised teada, milline on elu Eestis vaadatuna USA saatkonna töötajate silmade läbi.
Foto: 0347 Pikale ja tegusale päevale pani kauni punkti kontsert keskaegses raekojas. Praegune hoone valmis 1404. aastal ja oli linnavalitsuse töökohaks kuni 1970. aastani. Alates 1975. aastast on hoone kasutusel linnavalitsuse pidulike sündmuste läbiviimiseks, aga ka kontsertide andmiseks. Nii õnnestus meilgi kuulata Estonia ooperikoori solistide naistepäevakontserti. Photo: 049

Fotomeenutus konverentsist 09.03.2013

Fotoalbum asub aadressil http://public.fotki.com/dkgeesti/dkg-konverents-09032013/

2013/01/21

Alpha Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis

Piret leidis võimaluse mitmeaastase akrediteerimisprotsessi ja oma doktoriõpingute vahel võõrustada Alpha liikmeid Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis (http://www.ttk.ee/).
Niisiis, 19. jaanuaril kogunesid Kännu 67 grupp huvilisi Alphast (Rita, Piret, 2 Anu, Epp, Urve, Evelin, Margit, Tiiu ja Erika) ning Mari ja Mariann tulevasest Gammast kuulama-vaatama, mis kool on see Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, kus Piret on kutseõppe osakonna juhataja.
1) Prorektor Tiina Juhansoo andis ülevaate kooli hetkeolukorrast hariduspoliitika tõmbetuules: ikka liidame ja lahutame ja liidame ja lahutame kutse- ja rakenduskõrgharidust ja nõuame teadustööd ilma rahastuseta:(
2) Õppejõud-õppekavade koordinaator Merike Kravets rääkis ergonoomikast, kuidas igapäevaselt ennast säästa ja tegutseda nii, et ka kõrges vanuses selg ei valutaks ja liigesed normaalselt toimiks.
3) Tutvumine mõnede eriti hästi varustatud õppeklassidega.
Suurimad tänud Piretile, Tiinale ja Merikesele!
(Kohv ja näksid vahepeal...)
+ Alpha koosolek:
Rita ülevaade tulevast:
* 9. märtsil Tallinna Ühisgümnaasiumis (Pärnu mnt 71) 10.00-17.00 aastakonverents ja DKG Eesti 5. aastapäeva tähistamine üldpealkirjaga "We are all different learners"
* Gamma Chapter saab aastakonverentsil initsieeritud (president Mari, sekretär Mariann, laekur Helen).
* 5.-6. aprillil 21. Koolis (Raua 6) Migrant Women projekti üritus.
Arutelu:
* State President kandidaadid (kandidaatidele veel veidi mõtlemisaega; valimised märtsis kohapeal, kes ei saa tulla, teeb kellelegi teisele ametliku kirjaliku volituse; soovitatav oleks ka asepresidendi ja revisjonikomisjoni valimine)
* Töörühmade juhtide muutumine (juhid peaksid mõtlema, kes üle võtab)
* Väliskülaliste majutamine ja sõidutamine autodega punktist A punkti B
* Alpha + Beta tort aastakonverentsile?
* Milline on rajatava Gamma visioon?
* Üritustele koolides võtta kaasa vahetusjalatsid.
* Alpha koosolek 20. aprillil (üks idee juba on koha ja teema kohta, aga pakkuge veel välja, et saaks vajadusel kasutada...)
* Kuidas saaksid kõik liikmed rohkem panustada organisatisooni tegevusse? Palun vihjeid kommentaaridesse!